Autoservisų įranga ir įrankiai
Prekių krepšelis
Prekių krepšelyje: 0
Suma: 0.00 Eur 0.00 Lt

TEXA kondicionierių pildymo įranga - geras sprendimas autoservisui


Automobilių kondicionavimo sistemų pokyčiai ne tik komfortui, tačiau ir aplinkos apsaugai 

2011-ieji automobilių istorijoje pasižymėjo kaip metai, kuomet įvyko ryškus automobilių kondicionierių ir klimato kontrolės evoliucijos etapas. Ilgų metų tyrimo rezultatai galiausiai lėmė tuo metu naudojamo freono R134a eros pabaigą. Siekiant nenusižengti naujiems ES teisės aktams, naujos kartos šaltnešis R1234yf pristatytas rinkai. Kodėl ir kokia apskritai yra nematomų, tačiau automobilio komfortą lemianti šaltnešių istorija?


Uždrausti šaltnešiai keliantys grėsmę ozono sluoksniui ir skatinantys globalinį atšilimą (Uždraustas freonas )


Iki 1990-ųjų automobilių kondicionierių ir klimato kontrolės sistemose buvo naudojamas R12 freonas  bei kiti CFC šaltnešiai. Tačiau tuo metu vis didėjantis susirūpinimas šiltnamio efektu, ozono skylės didėjimu, siekis gyventi švarioje aplinkoje atkreipė mokslininkų dėmesį ir į šaltnešius. R12 kartu su kitais CFC šaltnešiais (Freonais) uždraustas Monrealio protokolu, po to, kai moksliniai tyrimai įrodė freono ryšį su ozono sluoksnio mažėjimu. Jo vietą užėmė freonas R134a .
Nors R134a nebuvo toks kenksmingas ozono sluoksniui kaip pirmtakas freonas, tačiau jis taip pat darė įtaką vadinamam „šiltnamio efektui“. Todėl remiantis 2006/40/CE direktyva nuspręsta pamažu uždrausti R134a naudojimą kondicionieriuose ir klimato kontrolės sistemose automobiliuose, kurių masė neviršija 3,5 tonos. R134a turi būti pakeistas alternatyviais šaltnešiais, kurių GWP (angl. Greenhouse Warming Potential, liet. Globalinio klimato atšilimo potencialas) yra mažesnis nei 150.
Nuo 2011 sausio 1 d. minėta direktyva pradėta taikyti visiems naujai homologuotiems automobiliams. Tuo tarpu nuo 2017 sausio 1 d. jau bus taikoma visiems naujai pagamintiems automobiliams. Nuo 2011 metų pradėtas naudoti naujas patvirtintas šaltnešis R1234yf.
Ką šie pasikeitimai reiškia autoservisams?
Autoservisai, norintys išlikti populiariais ir patenkinti visus savo klientų poreikius, turės prisitaikyti prie šių pasikeitimų, kurie reiškia, jog kurį laiką autoservisai turės dirbti su dviem kondicionierių pildymo įrenginiais (stotimis). Viena bus skirta dirbti su iki tol naudotu R134a, kita su naujuoju R1234yf. Arba viena, daugiafunkcine pildymo stotimi, galinčia dirbti su abiem šaltnešiais vienu metu.

Turint omeny, jog Lietuvoje didžiąją dalį automobilių parko sudaro naudoti automobiliai, 2011-ųjų metų pakeitimai kurį laiką atrodė tolimi ir nerealūs. Tačiau daugėjant naujesnių automobilių, autoservisai jau susiduria su poreikiu turėti kondicionierių pildymo įrangą, kuri gali dirbti su abiem šaltnešiais. Galintys atlikti šiuos darbus autoservisai iškart įgauna konkurencinį pranašumą.
Tačiau šie pokyčiai tikrai nėra autoservisų galvos skausmas, kadangi kondicionierių pildymo įrangos gamintojai jau išsprendė visus galvosūkius ir pristatė geriausius technologinius sprendimus. Kompanijos TEXA inžinieriai pasitelkę anksčiau nenaudotas aukštąsias technologijas sukūrė naują automobilių kondicionierių aptarnavimo stotelių seriją - TEXA KONFORT 700R. Kuriant šią seriją iškeltas tikslas, jog įranga galėtų pildyti kondicionavimo sistemą nauju šaltnešiu bei pildyti skirtingais tepalais nesukeliant kryžminės taršos.
Šiuo metu autoservisams siūlomos KONFORT 700R serijos stotelės, kurios gali aptarnauti sistemas su R134a arba R1234yf šaltnešiu. Taip pat aukštos klasės 780R BI-GAS, kuri gali dirbti su abiem šaltnešiais vienu metu.
Keletas TEXA KONFORT 700R serijos stotelių funkcijų patvirtinimos tarptautinių patentų . Be to, tai produktas, kuris atitinka ISO/TS 16949 tarptautinį standartą. Tai iš ties leidžia TEXA kompanijai didžiuotis ne tik žengiant koja kojon su esminiai pokyčiais, tačiau ir savo kūriniais lenkiant laiką. Patenkinti ne tik TEXA kūrėjai, tačiau ir naujas pildymo stotis įsigiję autoservisai.
TEXA kondicionierių pildymo įrangą galima įsigyti įmonėje UAB „Baltijos automobilių diagnostikos sistemos“ kuri yra oficialus atstovas Lietuvoje ir TEXA diagnostinės įrangos aptarnavimo ir remonto centras.

 

Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie įrengimus bei jų kainas susisiekite su mumis

UAB "Baltijos automobilių diagnostikos sistemos"
Ateities pl. 30G. KAUNAS
Tel/faks.: 8 37 337842
El. p.: info@autoservisuiranga.lt 
www.autoservisuiranga.lt
www.darboirankiai.lt